Vrh A

  

 

Vrh ,, A ,,

 

flyer2016

 

 

Dne 14. 6. se nám v odpoledních hodinách narodila 4 štěňátka ( 2 psi, 2 fenky )

 

Oba rodiče štěňat pocházejí z prestižních chovatelských stanic ( von Chicostein , Quanack´s Favor ), kde se chovu plemene Kooikerhondje věnují více jak 20 let. Otec štěňat pochází z holandské CHS a byl importovaný do Polska. Se svojí majitelkou se věnuje výstavám, obedience a okrajově i agility. Je to mladý, nadějný krycí pes, který je již otcem několika štěňat v Polsku a v ČR. Matka štěňat byla importována z německé CHS a má za sebou velmi úspěšnou výstavní kariéru, jako první Kooikerhondje získala titul klubového šampiona KCHLS a zároveň se může pyšnit i titulem mezinárodního šampiona. Oba rodiče mají přátelskou a vyrovnanou povahu, veškeré dostupné zdravotní vyšetření mají v pořádku, oba dva jsou plnochrupí.

 

 

Provizorní fotogalerie štěňátek zde ...


 ŠTĚŇATA

 


 

1. Akira

                                Artic shine 

2. Atrey

                                Artic shine                                    

P1013530

 

 

 P1013532

  

 

čas narození: 12.39

porodní váha: 238 g

červenooranžové plotny na bílém základu

                                                                                     

                                                                                    

 

čas narození: 13.35

porodní váha: 198 g

červenooranžové plotny na bílém základu 

 


 

 

VWD : negativní ( frei )

ENM: negativní ( frei )

  

 

VWD : negativní ( frei )

 ENM: negativní ( frei )


 

 

 

 

 výstavy, poslušnost

 

 

rodinný společník

 

 Junior šampion RO

 

 

 

majitel : Agata Lesniak,Tychy, PL

 

 

 

majitel : Štecha Petr, Lovosice


                         

 

 

 

3. Athea

                                Artic shine 

4. Ares

                                Artic shine                                    

 P1013534 

 

 

 P1013536

 

 

čas narození: 14.25

porodní váha: 199 g

                  červenooranžové plotny na bílém základu    

 

 

čas narození: 15.29

porodní váha: 193 g

červenooranžové plotny na bílém základu 

 


 

 

VWD : negativní ( frei )

ENM: negativní ( frei )

  

 

VWD : negativní ( frei )

 ENM: negativní ( frei )


 

 

 

 

výstavy, poslušnost

 

 

rodinný společník

 

 Junior šampion PL

 

 

 

 

majitel : Truhlíková Naděžda, Ostrava

 

 

majitel :  Eva Kubick, AUT

 

 

 

 

1 týden

2 týden

3 týden 4 týden 5 týden 6 týden 7 týden

 

1. Akira

 

470 g

708 g

945 g
1170 g 1380 g 1430 g 2230 g

 

2. Atrey

 

425 g
689 g
915 g 1165 g 1340 g 1410 g 2200 g

 

3. Athea

 

430 g
660 g
910 g 1140 g 1270 g 1360 g 2210 g

 

4. Ares

 

 

435 g


710 g

1005 g 1280 g 1470 g 1520 g 2300 g

 

 

Jak štěňátka přišla na svět aneb ,, štěněcí aktualitky ,,

 

13.6.

Svou první březost zvládala Alischa v naprosté pohodě. Její bříško nebylo příliš veliké, takže do posledního dne lítala s ostatními psy po zahradě, chodila na procházky a sem tam přes den odpočívala. Téhož dne v podvečer nám Alicha dávala najevo, že v nadcházejícím dni zřejmě přivede na svět svoje štěňátka.  Jako správná nastávající matka ,, vlčice ,, si již dopředu několik dní připravovala pelech mezi balíkama sena, naštěstí jsme jí to stačili zarazit dříve, než by tam stačila odrodit. Jako náhradní místo si vybrala naši ložnici, kde bylo příjemně chladno a při zatažení rolet i větší tma, které ji vyhovovalo. 

 

14.6.

V dopoledních hodinách byla Alischa opět jak na trní, pořád pokńukávala, polehávala, schovávala se kde mohla. Okolo 12 hodiny, začala mít první stahy a zanedlouho přišla na svět fenečka, která byla pěkný buclík s porodní váhou 238 g a krásnou širokou lysinkou. O hodinu později přišel na svět tentokrát pejsek, který vážil 198 g. Jako další následovala opět fenečka, která vážila 199 g. Celý porod ukončil příchod pejska, který vážil 193 g. Štěňátka jsou hezky vybarvená, s lysinkami, bez zálomků na ocásku. Jako prvorodička se Alischa vzorně stará, mléka má zřejmě dostatek a mrňouskům se podařilo přisát.

 

21.6.

Máme za sebou první týden, prckové rostou na očích, své váhy pěkně zdvojnásobili a krásně se zakulatili. Začínají se rozlézat po pelechu, lezou po mámě, zaujímají různé spací polohy, nejraději na zádech. Alischa je moc šikovná, vzorná matka, která si své potomky náležitě střeží. Co nevidět se s prckama přivítají i ostatní členové naší psí smečky.

 

27.6.

Druhý týden je za dveřmi a my už mžouráme na svět a snažíme se chodit. Z malých miminek jsou pěkní cvalíci, pohybově velmi nadaní a někteří z nich už i průzkumníci. Došlo i na první stříhání drápků, aby mámě neubližovali. Jejich váhový přírůstek je neskutečný. Mrňouskové dostali přidělená jména.

 

5.7.

Dnes máme třetí týden, štěňátka nám nakynula do obřích proporcí, poslední pejsek Ares překonal hranici jednoho kila, ostatním moc neschází. Při pití mléka se sotva vlezou vedle sebe. Začínají si spolu hrát a objevovat jeden druhého. Vrčí, štěkají, ochutnávají se navzájem. Na štěňátka se byla podívat teta Effi, která z nich byla nadšená.

 

7.7.

Z malých mrňousků se stávají pěkné šelmičky, kterým se začínají klubat ostré zoubky :-) Na návštěvu přišla další psí teta Brilli spolu s Engee, která ze štěňat měla největší pozdvižení, snad se z ní stane psí chůva, která je beztak naučí kdejaké lumpárny. 

 

12.7.

Dnes jsou štěňátkům 4 týdny. O víkendu dostali první odčervení, absolvovali již druhé stříhání drápků. Malí kulíškové jsou pěkné piraně, zoubky máme venku, tudíž nic dobrého to pro jejich mámu nebude. Koncem týdne začneme s příkrmem mléka pro štěńata a co nevidět už budou baštit granulky a samé psí dobroty. Každý den dělají pokroky, jejich sourozenecké hrátky jsou občas na ostré nože. Koušou se kde můžou, štěkají na sebe, vrčí, pak vyčerpáním sebou plácnou a spí.

 

14.7.

Během dnešního dne poprvé štěňata ochutnala štěněcí mléko a granulky. Mlíčko jim chutnalo tak, že si v něm zapatlaly skoro všechny nožičky i nějakou část svého těla. Jejich máma je pak pracně olizovala, aby nebyly tak ulepení. Zato granulky, tak ty jim moc chutnaly, během pár minut zůstala skoro prázdná miska a zbytek, co už prckové nedojeli, jelikož měli bříška jak koule, tak to za ně zbaštila Alischa. Do fotogalerie bylo vloženo pár fotek.

 

20.7.

Chlupáčkům je 5 týdnů, nějak rychle ten čas letí. Počasí nám v posledních dnech nepřálo, tak prckové ještě zůstali doma. Doufáme, že v příštích dnech jim to budeme moci vynahradit a podívají se do světa.

 

27.7.

Prckové mají již 6 týden za sebou. Jsou hrozně temperamentní, mazliví a hlavně zvědaví :-) S ostatními psy problém nemají, Effi spolu s Engee jsou úžasné chůvy. Na štěňátka se přijeli podívat budoucí majitelé a ještě nás čekají další návštěvy, tak si chlupáčci užijí pozornosti. Podstoupili další odčervení a čeká je opětovné stříhaní drápků. Alischa stále dohlíží na své potomstvo i když jsou štěnda skoro soběstačná.

 

3.8.

Máme za sebou 7 týden a s ním spojené první očkování a čipovaní.  Mimískové byli velmi stateční a za pár minut nevěděli o ničem.  Prckové chodí častěji ven a pořádají toulky po zahradě. Během posledních dnů mají za sebou různé zvuky, na které nijak zvlášť nereagují ( auta, motorky, bouřky, štěkající psi, vrtulník atd.). Z malích kuliček jsou rázem velcí hafani a co nevidět opustí svou mámu a další psí kamarády.

5.8.

Nastal čas loučení, prckové se vydali do světa. Doufáme, že se budou mít dobře a jejich majitelé s nimi zažijí spoustu radostných okamžiků. Do nového domova odcestovala Akirka, Athea a bráška Atrey.

 

7.8. Do nového domova odcestoval i bráška Ares.


 

 

foto otce:  Quanack´s Favor Nobles Nacho

nacdsc-075

IMG 6081

18

IMG 6186

12645017 1642160156044250 1953052093707427242 n

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele