O nás

Když jsme se v roce 2004 rozhodovali o jakého dalšího člena se naše chov. stanice rozroste, měli jsme představu o plemeni podobných vlastností jako je border collie. V květnu tohoto roku vyšel článek v časopise ,, svět psů ,, , kde se představilo velice vzácné plemeno Kooikerhondje. Když jsem začala hledat nějaké informace o kooikrech, skoro z každé strany jsme slyšeli, že toto plemeno, jako každé jiné se neobejde bez dědičných vad, jelikož jejich chov je pořád ještě v plenkách, není se čemu divit, po 2 svět. válce bylo toto plemeno na hranici vyhynutí, zbylo nějakých 25 jedinců, naštěstí již dnešní chov postupně dědičné vady eliminuje a vypadá, to že je to na dobré cestě, navíc v té době importovat štěně z Holandska bylo vůbec nemožné. Začala jsem pátrat jinde po Evropě a měla jsem to štěstí, že se mi podařilo najít první chov. stanici v Německu ,, von Chicostein ,,, která v roce 2015 oslavila 20 let chovu této rasy. Jenže osud tomu chtěl jinak, v tom samém měsíci, kdy vyšel článek v časopise, se narodil vrh po našem psovi Carnabym. Nastalo dlouhé rozhodování, zda borderku nebo kooikra a tak o dva měsíce později jsme si vezli domů syna našeho Carnabyho. I přesto jsem stále doufala, že si jednoho dne přivezeme fenečku této rasy. A podařilo se, sice to trvalo neuvěřitelných 7 let, z toho poslední 3 roky jsme byli v pořadníku na fenečku a tak konečně ji máme doma.  Alischa von Chicostein  je nejen  první kooikerhondje pocházející z Německa, ale i zároveň první štěně, které bylo z chov. stanice von Chicostein importováno do ČR.

Netrvalo dlouho a naskytla se nám možnost mít rezervaci na další štěně z posledního plánovaného krytí feny Olina - Carina von Chicostein, která je z roku 2008 Evropský i Světový vítěz mladých a od roku 2012 se pyšní titulem Světového a zároveň i Evropského vítěze. V květnu 2014 se na nás usmálo štěstí v podobě chlupaté kuličky ( Effektiv von Chicostein ), kterou jsme si v polovině léta přivezli k nám domů.

Mezi tím byli v roce 2006 jako první importovány nezávisle na sobě dvě fenečky ( ségry z jednoho vrhu ) této rasy ( chov. stanice z Ploužnické Stáje a chov. stanice Z Labských pískovců ) Posléze následovali další jedinci, kteří se postupně podílejí na rozšíření tohoto plemene v ČR.Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele