Vrh D 12.10. 2012

 

 Vrh ,, D ,,

 

  p1013871               4

Matka: JCH. Brillance Lady Artic shine                     Otec: ICH (C.I.E.) Borderguard Lenny

                       info zde ...                                                                 info zde ....                  

HD A, ED 0/0, PRA, CEA, KAT, Glaukom neg.                HD A, ED 0/0 PRA, CEA, KAT frei

 DNA CEA , TNS, NCL Normal                                          DNA CEA, TNS, NCL Normal,

    MDR 1 Genotyp +/+ NORMAL                                       MDR 1 Genotyp +/+ NORMAL

ZVOP                                                                                    

   Junioršampion Slovenska                                                 Junioršampion Polska

                                                                                         Junioršampion ČR

                                                                                      Vítěz mladých Grand Prix SK

                                                                                         Šampion Polska

                                                                                          Šampion Slovenska

                                                                                               Mezinárodní výstavní šampion ( C.I.E.)

                                                                                           zkouška: BH

 

 

 

 

ŠTĚŇATA

 

 Daenerys

Artic shine

 

Dantes

Artic shine

 Desiree

Artic shine

Daenerys 1 Dantes 1 Desiree 1

čas narození: 21.15

porodní váha: 297 g

černobílá

 

 čas narození: 22.07

porodní váha: 327 g

černobílý

 

 čas narození: 22.15

porodní váha: 300 g

černobílá

 

 

DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

HD A/B ( 0/1 ), ED 0/0 ( DLK 0/0 )

OCD negativní

 

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

 

agility, poslušnost

 

  rodinný společník

 

 agility, rodinný společník

 

zkouška: ZOP, A1, A2

výstavy: výborná 2, výborná 4

  

 maj. Lucie Dostálová, Ostrava

 

http://daenerys.webnode.cz/

 

 

 maj. Artur Strak, Bielsko - Biala, Polsko

 

 maj. Zuzana Martynková, Milíkov
foto

foto

foto

 

 

 

Dark Dior

Artic shine

 

 

Diamond

Artic shine

 

 

 Dario

Artic shine

 

Dark 1 Diamond Dario 1

čas narození: 22.35

porodní váha: 307 g

černobílý

 

 čas narození: 22.46

porodní váha: 325 g

černobílý

 

 čas narození: 23.13

porodní váha: 340 g

černobílý

 

DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

 

HD A/A ( 0/0 ), ED 0/0 ( DLK 0/0 )

OCD negativní

 

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

 

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )

agility, rodinný společník

 

  agility

 

rodinný společník
Vítěz třídy mladých

 


 

 
 maj. Lucie Řeháková, Ostrava

 

 maj. Monika Ragulová, Nový Jičín

 

 maj. Kamil Vágner, Raduň
foto

foto

foto

 

 

 

Dream´s

Artic shine

 

Djuke

Artic shine

Dreams 1 Djuke 1

čas narození: 23.30

porodní váha: 390 g

černobílý  

 

 čas narození: 23.50

porodní váha: 210 g

černobílý

 

 

DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní ) 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

MDR1 N/N ( negativní )


 

turistika, rodinný společník

 

  rodinný společník

  

 maj. Richard Valko, Nýdek

 

 

 

 maj. Renáta Nagy, Dunajská Streda, Slovensko

 

foto

foto

 

 

 

Jak štěňátka přišla na svět aneb ,, štěněcí aktualitky ,,

 

11.10.

Celé období své březosti zvládala Brilli v naprosté pohodě. Již ke konci měla bříško veliké, odhadovali jsme to na cca 6 a více štěňat. V posledním týdnu začala být během noci už neklidná, pořád pochodovala po pokoji a nevěděla, kde si ustlat, aby mohla v klidu spát. Ještě den před očekávaným porodem by nejraději běhala za svým frisbeem, které nesmírně miluje a je to její nejoblíbenější hračka. O jejím klidovém stavu nemohla být ani řeč, do posledního dne v plné síle a elánu slídila po zahradě v myších dírách.

12.10.

Nějaké příznaky blížícího se porodu nebyly na Brillce znát. V odpoledních hodinách jsem ji změřila teplotu a ejhle, klesla na 36,2 stupňů. K večeru ještě sežrala svoji dávku granulí a spokojeně si šla ustlat do své porodní bedny. Během dvou hodin se její stav změnil a začala hrabat dečky v porodnici a vší silou se snažila z nich nadělat kousíčky. Blížila se 21 hodina a její chování naznačovalo, že zřejmě budeme během noci rodit. Jenže na Brilli přišly porodní stahy a ve 21.15 bylo první štěňátko na světě. Je to černobílá fenečka s porodní váhou 297 g s neúplným límcem. Ve 22.07 se narodil černobílý pejsek s porodní váhou 327 g. Má krásný límec a širší lysinku. Od nás dostal přezdívku ,,malý Carnášek,, , tak uvidíme jak pejsek bude dál růst a jak bude vypadat. Za necelých 15 minut se ve 22.15 narodila druhá fenečka, která je kromě pár bílých chloupků na krku, úzké bílé lysinky a spodní části těla , úplně černá. Porodní váha je 300 g. Dostala přezdívku ,,černoušek,, Ve 22.35 se dere na svět další štěňátko. Je to pejsek, s váhou 307 g. Má úplný límec, pěknou lysinku a navíc nad ní má ještě pár chloupků do písmene ,,V,, Celý průběh porodu zvládá Brilli v naprosté pohodě a klidu. Během dalších kontrakcí se snaží starat o svoje již narozené prcky, které se snaží svým čumákem popostrčit ke svým strukům. Jen co si na pár desítek minut trošku odpočine, přichází na svět již páté štěňátko. Je to opět pejsek s váhou 340 g, s neúplným límcem a s lysinkou ve tvaru vějíře, čas narození 23.13 . Podle chování Brilli odhadujeme, že ještě není zřejmě konec a tak za pár minut v cca 23.30 je venku opět další pejsek, kterému jsem musela na svět tak trošku pomoci, jelikož je to pěkný obřík s porodní váhou 390 g. Má úzkou lysinku a plný límec. Dostal přezdívku ,, macek ,, Dle prohmatání Brillinčiného břicha odhadujeme, že je tam zřejmě ještě nějaké překvapení. V cca 23.50 přichází na svět pejsek, který dostal přezdívku ,,prcek,, jelikož jeho porodní váha byla jen 210 g. Má krásnou širokou lysinku ,která je spojena s límcem. Je to strašný bojovník i přes svůj menší hmotnostní handicap se snaží baštit co to jen jde. Uvidíme v příštích dvou týdnech jak se malému bude dařit.

Brillinka, na to, že se stala poprvé mámou, to zvládla naprosto skvěle, má náš velký obdiv a moc ji děkujeme za tak krásnou nadílku štěňátek.

14.10.

Štěňátka se začínají dožadovat svého a tak příchozí mámu okamžitě vítají šíleným kňučením a kvílením. Brilli se o ně vzorně stará, dokonce odmítá chodit ven, ale věřím, že se to během pár dní změní a ještě bude ráda, že si od těch malých pijavic ráda odpočine :-))) Kontrolní vážení dokazuje, že má zřejmě dostatek mléka a začínají mrňouskové pěkně přibývat na váze. Jejich bříška se začínají krásně kulatit a jsou znich neohrabané černobílé koule. v tom má výhodu ,, prcek ,, který se jeví jako atlet s předpoklady pro sport. Je hrozně hbitý a i přes to, že je podstatně menší než jeho sourozenci, dokáže si prosadit svou.  I on již dokázal přibrat během dvou dnů několik gramů, tak doufejme, že to během těch 8 týdnů aspoň částečně dožene.

19.10.

Štěňátkům je dnes týden. Je neskutečné, jak za tu dobu povyrostla a některá překročila dvojnásobek své porodní váhy. Během týdne ostatní členové psí smečky již měli tu možnost se s novými přírůstky seznámit. Největší překvapení to zcela jistě bylo pro Alischu, ta jako budoucí chůva se snažila s prckama  seznámit, jenže v tom ji Brilli dávala jasně na jevo, kde jsou její hranice. Samozřejmě i Beatrix, která je už zasloužilá babička několika vnuků a vnuček se o nové potomky zajímala. Knučela a bylo na ni znát, že chce za každou cenu ke štěňatům. Nějaké domlouvání ji bylo úplně jedno a tak málem vyfasovala výhružné štípnutí od své dcery. Je to opravdu vzorná matka, která se vší láskou pečuje o své potomky. Mrňatům se krásně začíná zbarvovat čumáček do černa, už jim narostly pěkné drápky, které budeme muset co nevidět ostříhat, aby mámě nezpůsobovali při kojení bolest. I když ještě prckové nevidí a neslyší, začínají pomalu lozit. Občas je člověk najde schoulené mimo dosah své mámy a pak hlasitým kňučením ohlašují, že se zratili.

25.10.

Mrňatům se začínají pomaličku rozlepovat očička a tak zřejmě o víkendu nebo začátkem příštího týdne budou už mžourat na svět. Všichni začínají zapojovat svoje nožičky. Jen ti největší buclíci se někdy batolí a převalují. Když ucítí v dosahu svoji mámu, okamžitě se hlásí pištěním a kňouráním. Začínají vydávat zvuky jako štěkání, vrčení, kňukání ... Jakmile se od štěňat Brilli vzdálí, okamžitě je v pelechu Alischa a už je čumákem převaluje a olizuje jim zadečky a čumáčky. Chová se jak náhradní matka :-)) Jsem zvědavá jak dlouho jí to bude bavit, možná do té doby než štěňata povyrostou a udělají si z ní chlupatou hračku, která se bude úžasně ožužlávat.

1.11.

Mimískové včera podstoupili první odčervení pastou pro štěňata. Moooc jim chutnala, podle toho taky všichni vypadali jak prasátka. Aby i ostatním to nebylo líto, taky dostali po tabletce :-)) Už jsem začala s přikrmováním sušeného mléka pro štěňata. Někteří jsou už šikovnější, tak začínají papat z misky. Ti ostatní to dohánějí u mámy. Aspoň si tak jejich máma na chvilku odpočine. Někteří zvídavci už podniklají výlety z porodní bedny ven, když tam dělám úklid. Nožičky se jim rozjíždějí, jsou celí přikrčení a když zjistí, že jsou mimo svůj pelíšek, snaží se honem dostat zpátky do bezpečí. Do toho mi občas asistuje dcerka s Alischou. Pak si Agnes sedne k mimisům do porodnice a mazlí je.

6.11.

Tak už máme zoubky venku a začínáme všechno ochutnávat. Čím dál více se dožadují hlasitým kňouráním a kvílením, že chtějí prozkoumávat svoje okolí. Černá fenečka spolu s mackem se již několikrát vydali za porodní bednu ven, přitom museli zdolat pěknou výšku hrazení, že by mi chtěli naznačit předpoklady pro sport :-) Včera jsem začala přidávat namočené granulky pro štěňata. Zřejmě jim moc chutnají a nasytí jim hladová bříška, přestože jejich máma má mléka dostatek. Jenže 6 pejsků je co uživit. Skoro ve 4 týdnech začínají být z nich pořádné kuličky, někteří mají náznaky delší vlnitější srsti.

17.11.

Tak už medvídkové mají 5 týden za sebou. Baští granulky a krásně přibývají na váze. Počasí nám prozatím nepřeje, abychom štěňátka na pár minut vzali ven. Doufám, že bude ještě pěkně a hlavně bezvětří. Mimča podnikají průzkumné výlety mimo svůj pelíšek a tak občas je někde hledám schované a maskované pod postelí v ložnici, v koupelně za záchodem, v kuchyni atd.. Mezi kluky začíná občas rivalita a dávají si najevo, kdo je tady pánem. Občas se přidají i holky a je sranda je pozorovat, jak se snaží o postavení ve smečce.

27.11.

Prckům se blíží 7 týden , podstoupili první očkování a zároveň i čipování. U pejsků jsou již hmatatelná varlátka, všichni mají nůžkový skus a jsou ve výborné kondici. Jsou z nich medvídci k pomuchlání. Začínají být pěkně akční a tak jsme jich vzali ven, aby se rozkoukali. Změnu někteří uvítali, jiní se snažili dostat zpátky domů. Začali všechno očichávat a ochutnávat. Venku se jim zjevně líbilo a tak jestli ještě počasí dovolí, budou chodit několikrát denně. Na celodenní pobyt to pro ně již není, venku je občas silný a studený vítr a mohli by se nachladit. Doma řádí jak čertíci, chtějí pořád někde šmejdit a hlavně chtějí společnost. Naštestí je Alischa, která roli chůvy bere zodpovědně a když může je stále při nich, kouše je do nožiček, olizuje, nahání, převrací na záda a dovádí s nimi.

5. 12.

Štěňátka v tomto týdnu čeká další odčervení. Chodí pravidelně ven, kde spolu s Alischou a svojí mámou podnikají výlety po zahradě, kde dovádí, nahánějí se navzájem, tahají se o hračky a ochutnávají vše co jim vleze do cesty. Už měli tu čest se seznámit se sněhem. Nejdříve nevěděli co to je, někteří to i ochutnávali a jiní bez zaváhání vyběhli a váleli se ve sněhu.

8.12.

Tak nadešel čas, kdy nás začínají někteří mrňouskové opouštět a odjíždějí se svými novými pánečky do nových domovů. Jako první nás ve čvrtek opustila fenečka Desiree, která bude sdílet společnost s jedním pejskem křížencem. Bude  především rodinným mazlíkem a možná se bude věnovat agility jen tak pro zábavu.

9.12.

Dnešní den nás opustil pejsek Diamond, který odcestoval do Nového Jičína. Doufáme, že jejich nový přírůstek jim zpříjemní chvilky a budou se svým novým parťákem spokojeni. Majitelka se před několika lety věnovala výcviku agility a tak se možná opět v budoucnu setkáme s Diamondem na nějakých závodech.

15.12.

O víkendu si pro Daenerys přijeli její noví majitelé. Malá Deny bude společníkem nejen svým novým pánečkům, ale taky spoustě dětí, které jezdí na tábory, kde její pánečkové dělají instruktory. V budoucnu by se rádi věnovali nějakému sportu a také navštíví nějakou výstavu.

20.12.

Dnešní odpoledne odcestoval náš další pejsek Dario, který bude společníkem svému novému pánečkovi a bude z něj domácí mazlíček.

22.12.

V podvečer odcestoval na Slovensko i náš malý myšák Djuke. Bude mazlíčkem nejen pro své nové majitele, ale předeším i jejim dvou dětem, kteří mají z nového člena obrovskou radost.

5.2. Tak konečně se nových majitelů dočkal náš mazlík Dream´s, který odcestoval nedaleko od nás. Se svým pánem se bude věnovat turistice a různým výletům a jako bonus mu budou k dispozici i ovečky, které jeho majitel vlastní.

 

 

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele