Vrh B 20.3. 2008

 

 

 Vrh ,, B ,,

 

 Krytí-11   Silver-43

  Matka: Beatrix ze Skalistých hor                              Otec: Silver Dollar from Carolyn´s home

                                                      info zde ...                                                                       info zde ....                  

      HD A, PRA, CEA, KAT neg.                                          HD A, ED 0/0 PRA, CEA, KAT frei

       DNA CEA Normal                                                      DNA CEA, TNS, CL Normal,

A1, A2, A3, ZZO, ZOP, ZVOP                                               MDR 1 Genotyp +/+ NORMAL

                                                                                         VDH Deutscher Champion

                                                                                                                 Deutscher Champion im Club für Britische Hütehunde

 

                                                                                                            BH, Obedience 1, Obedience 2,  Obedience 3

 

 

ŠTĚŇATA

 

 Brittany Queen

Artic shine

 

 A3Ch Baghera Secret

Artic shine

 Boccacio Sunset

Artic shine

† 18.7. 2018

Brittany 1 Baghera 1 Boccacio 1

čas narození: 13.30

porodní váha: 386 g

černobílá

 

 čas narození: 14.44

porodní váha: 340 g

černobílá

 

 čas narození: 14.58

porodní váha: 420 g

černobílý

DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

HD A ( DKK 0/0 )

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

HD A ( DKK 0/0 )

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

MDR1 N/N ( negativní )

HD A ( 0/0 ), ED 0/0 ( DLK 0/0 )

agility, poslušnost

 

  agility

 

 agility

zkouška: BH

čekatelka na šampiona Německa

zkouška: ZZO, A1, A2, A3

 

VÍCEMISTR ČR v závodě SUPER G 2012

MISTR ČR border colií v družstvech 2013, 2015

 

VÍCEMISTR ČR družstev LA 2013

VÍCEMISTR ČR border colií v jednotlivcích A2/A3 2014

 

zkouška: ZOP, A1, A2, A3 

 

 

 maj. Katja wolters, Švédsko

 

www.border-collies-blackpearl.de

 

 

 maj. MVDr. Zuzana Kovářová, Mosty u Jablunkov

 

 maj. Zuzana Rajnochová, Třinec
foto

foto

foto

 

 

Bacardi Cool me

Artic shine

 

 Jch Brillance Lady

Artic shine

 

 

Brisco Leroy

Artic shine

 

Bacardi 1 Brillance 1 Brisco 1

čas narození: 15.44

porodní váha: 320 g

černobílý

 

 čas narození: 15.54

porodní váha: 335 g

černobílá

 

 čas narození: 16.50

porodní váha: 270 g

černobílý
DNA CEA Normal

 

 DNA CEA Normal

DNA TNS Normal

DNA NCL Normal

 MDR1 N/N ( negativní )

HD A ( 0/0 ), ED 0/0 ( DLK 0/0 )

 

 

 DNA CEA Normal
rodinný společník

 

  agility, výstavy

 

rodinný společník, agility
 

 

zkouška: ZVOP

Junioršampion SK

 

 
 maj. Markéta Opělová, Žermanice

 

 zůstává v CHS

 

 maj. Josef Hofer, Rožnov pod Radhoštěm
foto

foto

foto

 

 

 

 Jak štěňátka přišla na svět aneb ,, štěněcí aktualitky ,,

 

19.3.

Celá Beatrixina březost probíhala v naprostém klidu a pohodě. Její zvětšující se bříško pro ni neznamenalo žádné omezení, ale její fyzickou aktivitu jsme poslední dva týdny raději omezili jen a jen na procházky. Ten den už nám Beika odmítala žrát a začala být neklidná, přes noc nám pochodovala po pokoji a hledala si místo, kam by nejraději zalezla, aby ji nebylo vidět.

20.3.

Ráno jsme se ještě s Beikou vydali na menší procházku, na které nám ještě nosila šišky a klacíčky. Zjistili jsme, že ji odešla hlenová zátka, takže její čas už se pomalu naplnil. V poledne začala zrychleně dýchat a ve své porodně si začala dělat pořádek, likvidovala svoji deku, kterou měla přichystanou na porod, takže se ji nakonec musela dát pryč a dát ji tam novou. Kolem 13 hod. na ni přišly výraznější stahy a tak první štěňátko spatřilo svět ve 13.30. Jako první se narodila fenečka, která má úzkou lysinku s pěkným pravidelným límcem, její porodní váha byla 386 g. Ve 14.44 se narodilo druhé černobílé štěňátko a opět fenečka. Její váha je 340 g, její lysinka je už o něco širší. Její límec, který je pravidelný navíc zdobí ještě černá tečka. Za pár minut, přesněji ve 14.58 se dere na svět další prcek, ale tentokrát je to kluk jako buk, s porodní váhou 420 g :-)), s krásnou širokou lysinkou. Beika průběh porodu zvládá bez menších problémů, okamžitě se ujímá péče o narozené štěňátka a pomalu se chystá na porod dalšího. Za další hodinu v 15.44 je na světě další kluk, váha 320g, jeho krásný pravidelný límec je spojen s jeho širokou lysinkou. Ani si nestihne Beika pořádně odpočinout už je venku v 15.54 další mimčo, tentokrát další fenečka s porodní váhou 335g. Je to moc pěkná holka, s pravidelným límcem a lysinkou. Tak si teda říkám, to je ale úroda a podle chování Beiky bych porod prohlásila za ukončený, ale za hodinku bylo všemu jinak. Na Beiku přišly další stahy a tak se nám v 16.50 narodil ještě jeden kluk s váhou 270g. Je to moc pěkný kluk, jak s pravidelným límcem, tak i lysinkou. No opravdu moc bohatá velikonoční nadílka. Celý porod proběhl bez komplikací a docela v rekordním čase 3 hodin a 20 min.

23.3.

Malí prckové pomalu a jistě přibývají na váze. Máma Beatrix se o ně vzorně stará, pořád jim masíruje bříško a nenechá je pořádně v klidu. Štěňátka pomaloučku podnikají výlety po pelíšku a když se ztratí na dosah mámy okamžitě to ohlásí křikem. Začínají být čím dál tím více aktivnější a snaží se zapojovat už přední tlapičky.

27.3.

Dneska mají malí mrňouskové svůj první týden života za sebou. Po celou tu dobu se máma Beatrix o ně vzorně starala a tak kluci a holky pěkně přibývali na váze. Carnášek spolu s Ezrouškem už měli tu čest se s novými štěňátky přivítat a občas příjdou na návštěvu.

29.3.

Malí uličníci postupně začínají zapojovat svoje nožičky a tak čím dál tím více se plazí po pelíšku a Beatrix má potom starosti, jak je dostat opět dohromady. Prozatím je jejich největší vášní maminčino mlíčko a tak většinu času stráví batolata v blízkosti maminčiných cecíků, pokud zrovna nepodnikají výlety po okolí.

2.4.

Prckové už začínají otvírat očička, tak co nevidět začnou řádit jak tajfuni. Štěňátka rostou doslova před očima a tak zítra opět nastane vážení, které určitě bude důkazem toho, že se máma Beatrix o ně vzorně stará.

3.4.

Dnes štěňátka mají 2 týdny, očka mají už otevřená a začínají mžourat po okolí. Také začínají už používat všechny svoje tlapičky, takže co nevidět bude u nás hodně veselo :-))

7.3.

Jelikož borderčata začínají už lépe lozit, budeme jim muset připravit více místa, aby si mohli protáhnout svoje nožičky. Mrňouskové už reagují na různé zvuky a když člověk na ně promluví, tak někteří už vrtí ocásky a hledají odkud ten hlas přichází. Jejich vidění není zcela ještě ostré a tak je sranda je pozorovat jak se batolí za zvuky, které slyší. Začínají si spolu pomaloučku hrát a ocumlávají si navzájem pacičky, čumáčky, někdy se pokoušejí už štěkat a dokonce jsem slyšela i pokusy o vrčení.

13.4.

Malí prckové mají 3 týden za sebou a protože nám krásné počasí přálo, bylo na čase seznámit štěňátka s pobytem venku. Také jsme začali malé mrňousky přikrmovat sušeným mlékem, které jim nesmírně chutná. Jejich bříška jsou vždycky naplněné k prasknutí a pak spokojeně usínají. Prckové už pěkně řádí a jelikož se jim zoubky klubou ven, začínají všechno okousávat a ochutnávat.

18.4.

Čas neúprosně letí a z malých neohrabaných batolat se klubou pořádné borderky. Jejich celodenní náplní je se pořádně napapat, zlikvidovat co se dá a řádit se svými sourozenci. Venku začínají všechno prozkoumávat a je vidět, že jim to líbí a pak vyčerpáním usnou. Občas se na ně příjde podívat Ezroušek, který, co nevidět zaujme svou pozici co by ,, psí chůvy ,,. Beruška pomalu začíná své ratolesti učit samostatnosti, ani se jí nedivím, při kojení se na ni vrhnou jak na kořist a ty jejich zoubky a drápky..., no chudák.

27. 4.

Ďáblíci oslavili 5 týden a už z nich jsou doslova hafani jak mají být. Pěkně nám přibírají na váze a když to tak půjde dál, budou z nich v 8 týdnech knedlíci. O víkendu poprvé vyrazili autem na menší výlet a zvládli to na jedničku, vůbec nám nefňukali a cestu převážně prospali. Počasí nám přeje a tak většinu času tráví borderčata venku, aby si zvykali na různé nové podněty. Ezro konečně zaujal pozici psí chůvy a tak malí prckové mají o zábavu postarané. Mezi klukama začíná rivalita a tak si občas vyřizují účty. Samozřejmě i holky nejsou s tímto pozadu a tak někdy zazní pěkné zavrčení. Máma Beatrix už většinou kojí ve stoje, je to pro ni už pohodlnější a může tak kdykoliv před nimi utéct :-))

2.5.

Borderčata si dneska udělala výlet k panu veterináři, kde podstoupili svoje první očkování a zároveň i čipování. V ordinaci se chovali velice spořádaně a vůbec jim nevadilo, že jsou v cizím prostředí, vystupovali jako ,, profíci ,, . Veterinář ještě zkontroloval klukům varlátka a všem změřil teplotu a jelo se domů.

13.5.

Chlupáči rostou před očima a někteří už překročili hranici pěti kil a tak jsou z nich doslova malá medvíďata. Počasí nám přeje a tak většinu času tráví venku v prostorné ohrádce. Jako likvidační komado zničí vše co se jim pod jejich nosánky dostane a tak z našeho trávníku máme skoro oraniště a když se k tomu občas připočítá z misky vylitá voda, tak to potom začínájí ty správné bahenní lázně. Máma Beatrix je ještě pravidelně kojí, ale už brzo ji to všechno skončí a bude se moci opět věnovat agility a zároveň i novému sportu obedience. Ezroušek jako spravná ,, aur pair ,, na ně pečlivě dohlíží a borderčata ho zbožňují. Minulý víkend jsme opět prďolíny vytáhli ven autem a udělali si kratičkou návštěvu u našich známých, kde měli možnost se seznámit i s dětmi.

25.5.

Tento víkend byl plný emocí a loučení s některými našemi borderčaty, která putovala do svých nových domovů. Jako první vylétl z hnízda chlupáček Bacardi, který bude bydlet od nás nedaleko, takže se určitě v budoucnu vydáme na návštěvu, abychom věděli jak se Bacardi v novém domově zabydlel. Jako druhá putovala ke svým novým pánečkům naše malá Baghera, která zanedlouho bude bydlet sice až v čechách, ale věřím, že se občas na nás holka přijede podívat, abychom ji mohli vidět, jak vyrostla do krásy. A naše sluníčko Brittany si udělala výlet až za hranice, do Německa.

3.6.

Dneska nám do nového domova odcestoval náš Boccacio, který bude docházet se svojí paničkou na náš cvičák a budou se věnovat agility a výstavám.

7.6.

Do nového domova odcestoval i poslední pejsek Brisco, který bude domácím mazlíčkem.

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele