Vrh A 13.7. 2007

 

 

 Vrh ,, A ,,

 

  Krytí-11  ace00

        Matka: Beatrix ze Skalistých hor                       Otec: Ace of Ness from the Narrow Lane

                                                              info zde ...                                                              info zde ....                  

      HD A, PRA, CEA, KAT neg.                                          HD A, PRA, CEA, KAT frei

       DNA CEA Normal                                                      DNA CEA Normal

A1, A2, A3, ZZO, ZOP, ZVOP                                                A1, A2, BH - A

 

 

ŠTĚŇATA

Adriatic de Marco

Artic shine

Arcan She a Dream

Artic shine

 

Alwaro Black Magic

Artic shine

 

Adriatic1 Arcan1 Alwaro1

čas narození: 18.00

porodní váha: 305 g

trikolor

 

 čas narození: 19.20 

porodní váha: 330 g

trikolor

 

 čas narození: 20.20

porodní váha: 320 g

černobílý
DNA CEA Normal

 

 DNA CEA Normal

 

 DNA CEA Normal
agility

 

  rodinný společník

 

 agility
 maj. René Flídr, Třebíč

 

 maj. René Flídr, Třebíč

 

 maj. ing. Pavlína Přerovská, Praha
foto

foto

foto

 

 

 

Jak štěňátka přišla na svět aneb ,, štěněcí aktualitky ,,

 

11. - 12.7.

Po celé ty dva dny nebylo znát na Beatrix výraznějších změn. Přes den si hověla na gauči, kde jsem si pro jistotu i já udělala nocleh, abych ji měla na očích, kdyby to na ní přišlo. Až k večeru druhého dne odmítala Beika žrát a v noci začala být neklidná a pořád někde brouzdala po pokoji a nevěděla, kde si ustlat. Já samozřejmě usnula, až ve 3 hodiny ranní mě Beika obudila a dávala mi najevo, že její čas už přišel.

13.7.

Bylo 5 hodin ráno, Beika ani já jsme nespaly. Její neklid přetrvával až do rána, pořád chodila po pokoji, hrabala, trhala svoje pokrývky. Tyto stavy se dál táhly až do odpoledních hodin. Mezitím mi stačila zlikvidovat moje povlečení, do kterého mi udělala díry. Bylo něco kolem 15.30 a na Beiku přišly výraznější děložní stahy. Zrychleně dýchá a je na ni vidět, že začíná pomalu intenzivně tlačit. Po 17.00 zjišťuji, že se dere na svět první mimčo, Beika pořád poběhává po pokoji a tlačí ve stoje. Venku už je vidět ocásek a při bližším ohledání, zjišťuji, že se jedná o moc velké štěňě, které bohužel nejeví známky života, protože hlavička zůstává příliš dlouho v porodních cestách. Snažím se jí pomoci vytáhnout štěňě ven. Je 17.35 a já držím v rukou bezvládné tělíčko černobílé fenečky, která má ještě přes hlavičku placentu. I přes veškerou snahu, se mi ji už nepodařilo zachránit.

V 18.00 se narodilo další štěňátko, je to tricolorní pejsek s krásným vybarvením se širokou bílou lysinkou a nepravidelným límcem, porodní váha 305 g. Beika průběh porodu zvládá bez větších problémů. Je už o něco klidnější a okamžitě pokračuje v čištění štěňěte. Malého přikládám ke strukům, aby se napil mleziva, protože dává jasně najevou, že má pořádný hlad.

V 19.20 se dere na svět další prcek, je to opět pejsek a navíc další tricolor s porodní váhou 330 g. Lysinka je už o něco menší, ale zato s pořádnými růžky. Jeho límec se spojuje na krku v užší čáru. Beruška se vzorně stará, strká si je ke strukům a pořád je očichává a olizuje.

Ve 20.20 aniž by to člověk čekal se objevil další mrňousek, tentokrát černobílý s porodní váhou 320 g. Černá barva o něco více převažuje nad bílou a jeho lysinka je jen tenká bílá čárečka. Má krásný pravidelný límec.

Je něco po 21.00 a Beruška vysílením usíná se svými třemi malými ,,mušketýry,,

14.7.

Dneska jsem se rozhodla orientačně zkontrolovat váhový přírůstek našich malých prcků. Adriatic 330 g , Arcan 372 g , Alwaro 363 g. Nemůžu uvěřit svým očím, to jsou hotové pijavice, chudák Beika. Bříška se jim pěkně zaplnila a už konečně vypadají jako pořádní buclíci.

15.7.

Dneska mi to taky nedalo a opět jsem je zvážila. Jestli to tak půjde dál, tak z nich vyrostou bernardýni. Adriatic 363 g , Arcan 390 g , Alwaro 400 g.

16.7.

Mrňouskové rostou před očima, maminka se o ně vzorně stará a jejich váha je zas o něco větší. Adriatic 414 g , Arcan 440 g , Alwaro 452 g. Kluci postupně podnikají objevitelské cesty po pelíšku a rozlézají se všude okolo. Jen Beičina přítomnost je opět svede dohromady, protože přichází na řadu papání. Všichni tři jsou velkými jedlíky a rádi mezi sebou bojují, kdo se dříve přisaje na ty největší struky. Při pití kluci vydávají různé zvuky, ale Adriatic, ten má někdy projev sirény. Teď už jsme si na to všichni zvykli a už víme, že se mu vůbec nic neděje.

18.7.

Kluci pěkně rostou a za dva dny jim bude týden. Beruška je vzorná máma a pečlivě si je hlídá. Občas na návštěvu zavítá Carnášek spolu s Ezrouškem, kteří se postupně seznamují s malými uličníky.

20. 7.

Malí uličníci dneska mají za sebou první týden života. Jsou čím dál více aktivnější a čilejší. Postupně začínají zapojovat svoje nožičky a pokoušejí se o pár kroků. Adriatica jsem přistihla, jak si postupně začíná sedat a docela v tom dělá pokroky. Jejich váhový přírůstek za týden je: Adriatic 655 g , Arcan 670 g , Alwaro 684 g .

23.7.

Dneska mají malí mrňouskové 10 dnů a jejich váha je: Adriatic 795 g , Arcan 834 g , Alwaro 848 g . Konečně jsou z nich pořádní buclíci, se kterými se můžu už pořádně pomazlit.

26.7.

Malí bráškové pěkně přibírají na váze, začínají sedět a včera už otevřeli očička. Jejich batolivá chůze, je čím dál lepší a začínají prozkoumávat svoje okolí. Přistihla jsem je, jak začínají všechno olizovat a ochutnávat, svoje i maminčiny tlapičky, maminčin krk a ocásek.

27.7.

Dneska mají štěňátka 14 dní a všichni překročili svoji váhu přes 1000 g. Začínají si spolu hrát, vrčí na sebe, pokoušejí se o štěkání a svoji mámu neustále okusují a domáhají se její přítomnosti.

30.7.

Dnes malí mrňouskové podstoupili svou první dávku odčervení. Vůbec se tomu nebránili, spíše naopak, asi jim to chutnalo, protože se potom navzájem olizovali a pořád hledali, kde by ta dobrota mohla být schovaná. Jejich váha se u kluků postupně vyrovnala, Adriatic 1220 g , Arcan 1225 g , Alwaro 1230 g . Poprvé malí objevitelé měli tu možnost se podívat za hranice svého pelíšku a jako prvním průzkumníkem se stal Adriatic, který stále více dokazuje svoji nebojácnost a dominantní postavení ve společnosti svých brášků. Arcánek je mírnější povahy, ale taky se dokáže pěkně nazlobit a to potom se dějí věci. No a Alwárek, ten má jak se říká ,, za ušima ,, ten si svoje postavení ve smečce dokáže svou chytrostí vybojovat. Ten moc dobře ví, ze kterého cecíku teče nejvíce mlíčka a taky se podle toho chová. Když je čas krmení, tak jako první je u zdroje a jako poslední se odbatolí nebo usne s cecíkem v tlamičce. Ještě zbývá pár dnů a našim klučinům budou 3 týdny, čas neúprosně běží a tak budeme muset je postupně začít přikrmovat.

5. 8.

Malí bráškové mají za sebou 3 týden. Začali jsem je postupně přikrmovat a zdá se, že jim sušené mlíčko chutná. Přes víkend jsme malé mrňousky vytáhli na pár minut ven a musím dodat, že to nesli statečně, po pár minutách se začali rozlézat a všechno nové si začali očichávat, až nakonec z nového zážitku vyčerpáním usnuli.

8.8.

Malí mrňouskové chodí pravidelně ven, aby si zvykali na celodenní pobyt, který je co nevidět čeká. Od té doby, co jsme je začali přikrmovat, se nám pěkně zakulatili. Jejich zoubky jsou už také na světě, takže hurá na likvidaci všech možně dostupných věcí. Malí andílci jsou čím dál tím lepší, jsou zvídavější, hravější a co chvíli si mezi sebou vyřizují účty. Velice si oblíbili naše papuče a pořád se za námi batolí, aby nás mohli okusovat a svými ostrými drápky pěkně poškrábat. Ezroušek nové přírůstky přijal v naprosté pohodě, pořád je okusuje a snaží se jim podstrkávat hračky, v domění, že si s ním budou hrát. Na to si bude muset ještě chvíli počkat. Carnášek celou tuto situaci pojal v pozici mrtvého brouka, přece se nebude zahazovat s malými usmrkanci. Možná až budou o trošičku větší, změní názor.

11.8.

Bráškové mají 4 týden za sebou. Začali jsem jim postupně dávat namočené granulky, které jim nesmírně chutnají a vždy mají mističku vylízanou. Jejich váha překročila přes 2 kila a jsou z nic doslova cvalíci. Jejich hrátky jsou čím dál více drsnější, když zrovna na sebe nevrčí, tak se tahají za ocásky, koušou se navzájem do uší a pak piští, kňučí a hledají, kdo by je utěšil. Malý Aďa je opravdu průzkumník se vším všudy, nedávno objevil misku s vodou, kterou má Beika celodenně k dispozici. Samozřejmě mu to nedalo a tak si tam smočil svůj čumáček, asi se mu to tak zalíbilo, že začal kolem misky dovádět a blbnout, až se mu ji podařilo převrhnout a vylít. No, nestačil se divit, a já taky ne.

14.8.

Dneska malí prďolové podstoupili další dávku odčervení. Rošťáci řádí jak tajfuni a demolují vše, co jim příjde do cesty. Ezroušek se jako chůva výborně osvědčil a svoji úlohu bere opravdu zodpovědně. Každou chvíli při nich leží a pozoruje, jak si kluci hrají. Hrozně rád je okusuje a nechává kluky, aby po něm lezli. Dneska Arcánek vyzkoušel, jak chutná rybíz, podle toho jak se tvářil, tak asi nic moc.

19.8.

Tak naše buchtičky mají už 5 týden, rostou jak z vody, jejich váha se přehoupla přes 3 kila a máma Beatrix i když se pořád vzorně stará, si s radostí odechne, až kluci půjdou do světa. Jelikož nám počasí přeje, většinu času tráví kluci venku, kde se jim líbí nejvíc. Malé medvídky jsme začali přikrmovat už i masem, rýží , do které jim přidáváme občas mrkev. Někdy jsou jak hladoví vlci a za pár minut je miska prázdná, pak si ještě cucnou mámininého mlíčka a spokojeně usnou.

26.8.

Malí prďolové mají další týden za sebou. Svou váhu zvýšili na 4 kila a jsou z nich doslova medvídci. Jelikož klučinové už dosáhli takového věku, aby se mohli podívat do světa, tak jsme se včera rozhodli, že poprvé lumpíky vyvezeme autem ven. Šoupli jsme je do přepravní klece, kterou jsme jim vystlali dečkou, pro lepší pobyt a samozřejmě jsme nezapomněli i na jejich hračky, které tam měli k dispozici. Ostatní hafany jsme vzali taktéž sebou, pro lepší pocit, že nejsou sami. Cestu tam i zpět zvládli na jedničku, aniž by se poblinkali. Většinu cesty nám totiž prospali.

28.8.

Malí hrdinové podstoupili svoje první očkování, než zjistili, že se s nimi něco děje měli ,, včeličku ,, za sebou a ani nezakňučeli. Pan veterinář kluky vyšetřil, zda jsou obě varlátka, tam kde mají být, změřil jim teplotu a my je mohli opět zanést do auta, kde spokojeně usnuli.

29.8.

Borderčata si dneska udělala výlet až do Ostravy, kde postoupila jak vyšetření očí na PRA, CEA s negativním výsledkem, tak i tetování. Jsem hrozně ráda, že už to mají za sebou a můžou se tak dál oddávat štěněcím bezstarostným hrátkám než se rozjedou do svých nových domovů.

31.8.

Z malých batolat se stávají pořádní psi a rostou doslova před očima. Jejich hlavičky prodělávají změny a čím dál více se začínají odlišovat.

8.9.

Včera pejsci podstoupili další odčervení. Svou váhu zvýšili skoro na 6 kil a jsou z nich doslova knedlíci. Včera v odpoledních hodinách si pro Alwárka přijela jeho nová majitelka. Alwarek by se měl v budoucnu věnovat agility a zároveň poslouží jako rodinný kamarád její malé dcerce.

9.9.

V sobotu naši psí smečku opustil Adriatic, který putoval ke svým novým majitelům. Se svým majitelem by se měl v budoucnu věnovat agility.

24.9.

V neděli nás opustilo naše poslední štěňátko Arcánek, který bude dělat společnost svým novým pánečkům a není vyloučeno, že se v budoucnu bude věnovat nějakému sportu

 

 

 

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele