O nás

 

WP 000257 procházka1

 

 

S plemenem Border collie jsem měla tu možnost se seznámit již v roce 1995 a to díky mému známému, který si tenkrát pořizoval dvě černobílá štěňátka na pasení ovcí. Upoutala mě jejich milá povaha, zároveň jejich přirozenost, poslušnost a pracovitost. V té době pořízení dalšího psího společníka nepřicházelo v úvahu. Doma jsme měli fenku Flanderského bouviera.

V roce 2000 jsem se seznámila se svým tehdejším přítelem Petrem, nyní již manželem, který neměl tu možnost si pořídit psího společníka a tak psí kamarádkou mu byla moje fenečka Daxina, plemene Flanderský bouvier. V roce 2001 naše rozhodnutí pro toto plemeno do jisté míry uspíšilo shlédnutí ukázky pasení ovcí a skotu na jedné výstavě hospodářských zvířat. A právě tehdy jsem se myšlenkami vrátila zpět, kdy jsem se poprvé setkala s borderkami. Peťovi jsem vyprávěla, jak krásné, temperamentní a vděčné borderky jsou a proto jsme neváhali a navštívili mého známého. Už při prvním setkání se mu toto plemeno velice zalíbilo a jelikož byla borderka už dlouho mým vysněným plemenem, rozhodli jsme se, že si tedy pořídíme fenečku této rasy. V listopadu v roce 2001 se v CHS Ze Skalistých hor narodila štěňátka, ze které jsme si domů přivezli naši fenečku Beatrix. Aby nebyla v naší nepřítomnosti sama, rozhodli jsme se, že si pořídíme ještě jednu border collii, ale tentokrát psa. Rozhodnutí padlo na CHS Foxy Fox, ze které jsme si v roce 2002 přivezli medvídka Carnabyho.

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2004. Náš první vrh border collí se narodil až o 3 roky později v roce 2007, jejíž zakladatelkou byla naše Beatrix, která se v roce 2016 dožívá krásných 15 let. V roce 2017 naše CHS oslavila 10 let chovu.

Jsem hrozně ráda, že do našeho života vstoupily borderky nejen jako psi, ale hlavně, jako ti nejlepší kamarádi, kteří nás mají velice rádi a udělají cokoliv, jen aby se nám zavděčili. Našim hafanům se snažíme dopřát jen to nejlepší, aby se cítili šťastně a hlavně, aby si zachovali všechny ty vlastnosti typické pro toto plemeno. Abychom aspoň trošku našim borderkám umožnili vybití jejich přebytečné energie, rozhodli jsme se, že to zkusíme s nějakým psím sportem. Dnešní doba nabízí spoustu různých kynologických aktivit a tak jsme se rozhodli pro agility. Počátky byly sice náročné, ale naše borderky tento sport nesmírně baví. Nejen naše sbírka pohárů, nespočet medailí z agility či výstav je výsledkem naší chovatelské práce, ale také spokojení majitelé, kteří se rozhodli vzít si štěně z naší CHS a mohou se pochlubit sportovními či výstavními úspěchy se svými čtyřnohými parťáky.

 

 

Naše CHS Artic shine

 

Při výběru krycího psa klademe důraz především na:

 

 

tlapka zdraví ( testy DNA Normal - CEA/CH, NCL, TNS, PRA, KAT, glaukom neg. DKK, DLK, OCD ... )

 

tlapka povahu

 

tlapka temperament

 

tlapka nepříbuznost

 

tlapka pracovní schopnosti ( pasení, agility, obedience .... )

 

 

 

V našem chovu preferujeme pokud možno zahraniční krytí, aby se oživila a rozšířila chovatelská základna. Volba vhodného partnera je velice důležitá, krycí pes by měl odpovídat požadovanému typu a měl by se ve všech směrech blížit ideálu podle plemenného standardu.

 

Budoucí partnery pěčlivě vybíráme a zvažujeme možná ,,pro,, a ,,proti,, tak, abychom zachovali čistotu chovu s původním posláním pro toto plemeno.

 

 

 

Informace pro zájemce o štěně z naší chovatelské stanice

 

 

V naší chovatelské stanici odchováváme zásadně štěňata po prověřených rodičích ( zdraví, povaha,  výstavy, zkoušky atd. ) s PRŮKAZEM PŮVODU, jelikož jsme malá chov. stanice, která především klade důraz na kvalitu než kvantitu. Dnešní chov BC nabízí spoustu barevných variant, v naší CH se především setkáte se štěňaty v barvě černobílé, vyjímečně v barvě trikolorní či modré.

Štěňátka jsou odchovávána v čistém a klidném domácím prostředí. K tomuto slouží samostatný pokoj, který je určen pro naše psy. Venku mají k dispozici zahradu, která je jim částečně přizpůsobena, tak aby mohli většinu času trávit venku. Během 8 týdnů všechna štěňata podstoupí vakcinaci, odčervení a čipování. Bude jim vystaven průkaz původu a Pet Pasport. 

Prodejem štěněte z naší chov. stanice pro nás nic nekončí, právě naopak, všem majitelům nabízíme kvalitní chovatelský servis ( rady a zkušenosti v oblasti chovu, výcviku, výživy psů, výstav atd. ), které mohou nadále využít.
Každé štěňátko obdrží výbavičku ( misku, vodítko, obojek, granule, kterými bylo doposud krmeno, nějakou hračku atd. ) a samozřejmě kupní smlouvu, PP a Pet Pasport. Cca od konce 4 týdne se mohou případní zájemci přijet na štěňátka podívat, kdy osobní kontakt může budoucím majitelům napomoci v rozhodování.

Jelikož správná socializace štěňátek je velice důležitá, budeme je postupně zvykat jak na pobyt doma, tak i venku, cestování autem, na různé zvuky a samozřejmě na kontakt s novými lidmi, dětmi atd... Každé štěně může odejít k novému majiteli nejdříve ve věku 8 týdnů.

Pro rezervaci je nutno složit rezervační poplatek, který je nevratný v případě Vašeho odstoupení od koupě a neodebrání štěněte v dohodnutém termínu. Záloha je určená na pokrytí nákladů vzniklých s dalším držením daného štěněte ( krmení, očkování atd ..) Rezervační poplatek bude požadován až při osobní schůzce, kdy si zájemce dané štěně vybere nebo už jen potvrdí svůj předchozí výběr, který uskutečnil předem. Po uhrazení poplatku již Vaše štěně nebude dále nabízeno potenciálním zájemcům.

 

Štěňata z naší CHS lze získat jen za předpokladu, že ze strany nových majitelů jim bude nabídnuta především kvalitní péče, výživa, trvalý domov a zopovědný přístup ke svému psovi. 
 
Upřednostňujeme vážné zájemce, kteří by se chtěli v budoucnu se svým psem věnovat nějakému sportu, výstavám, turistice, záchranařině atd ...

 

 Pokud máte zájem si pořídit štěňátko z naší chov. stanice, neváhejte a kontaktujte nás.

 

 

 

 Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele