Novinky 2007

19.12. O víkendu jsme si udělali výlet do Prahy , který jsme spojili s návštěvou dalších dvou zbývajících brášků Alwara a Adriatica a snažili se udělat pár snímků.

Na naše stránky zavítalo přes 20 000 návštěvníků, všem tímto moc děkujeme a věříme, že i nadále se rádi budete na naše stránečky vracet.

delitko

13.12. Dneska mají Adriatic, Alwaro a Arcan 5 měsíců.   

   delitko       

9.12.  Navštívili jsme malého Arcánka v jeho domově a při té příležitosti jsme udělali pár foteček rostoucího puberťáka :- )) .

delitko

22.11. Dnes Beatrix slaví svoje 6 narozeniny

delitko

20.11. Do rubriky ( Ostatní ) vloženy fotečky z nedělní procházky po lese.

delitko

14.11. Včera naše štěňátka oslavila 4 měsíce. Arcánek si odcestoval se svými pánečky zpět domů.

delitko

31.10.  Do fotogalerie vloženy fotečky 3 měsíčního Adriatica.

delitko

29.10. Jelikož se nám hlídání pomaloučku krátí a z Arcánka je už velký chlapík, napadlo mě, že si při neděli uděláme ještě společný výlet mezi pejsky na závody agi do nedalekého Hlučína. Arcánek je rozený cestovatel a tak po celou dobu jízdy se tvářil důležitě a sledoval cestu. Mezi pejskama se ze začátku choval nejistě, ale zanedlouho si mezi nimi našel pár kámošů, se kterými si hrál na honěnou a dováděl jak tajfun. Věřím, že se mu tento výlet určitě líbil, protože se tak mohl seznámit s novým prostředím, lidičkami a jejich čtyřnohými kamarády.

Do fotogalerie, rubrika ( Štěňata ) byly vloženy nové fotečky 3,5 měsíčního Arcánka.

delitko

 8.10. V pondělí jsme se stali náhradními chůvami malého Arcánka, poté co se jeho pánečci rozhodli odcestovat do teplých krajin a užít si ještě dovolenou než udeří zima. Zbývají nám ještě dva týdny, co u nás Arcánek pobude a pak opět poputuje se svými pánečky domů. Z Arcánka roste moc pěkný pes a je z kluků jediný, kterému nestojí zatím žádné ouško. Při setkání se svou mámou se ihned domáhal jejich struků, ale měl smůlu, protože mlíčko už dávno není a Beika mu dala jasně najevo, že hledá zbytečně. Arcánek zatím roste souměrně, na procházkách řádí jak orkán, nosí klacíčky, číhá na mámu a pase. V sobotu kluci oslavili 3 měsíce.

delitko

1.10. Konečně jsme dostali nějaké zprávy o Alwárkovi, daří se mu velice dobře, ve svém novém domově se rychle zabydlel a je mazlíkem celé rodiny. Roste jak z vody a začíná z něho být temperamentní psisko, z očí mu šlehají jiskřičky a zároveň přemýšlí, co by kde provedl za lumpárnu. Se svou majitelkou rád jezdí autem, spinká si v dětském pokojíčku pod postelí ( svou pozici si vydobil poté, co paničce v jiné místnosti poškrábal dveře a tak to vzdali ) a spolu s Karolínkou vytvořili nerozlučnou dvojku. Jakmile se dcerka probudí už je Alwík u ní a rád pokládá svůj čumáček na polštář, to má po mámě. Svou potřebu se naučil vykonávat už venku a když potřebuje, umí si i říct, šikulka :-)

Do fotogalerie, rubrika ( Štěňata ) byly vloženy nové fotečky Alwara.

delitko

25.9. O víkendu do naší zvířecí smečky přibyla papoušice Lora, která bude zároveň nevěstou pro našeho Filípka.

Do fotogalerie, rubrika ( Štěňata ) byly vloženy nové fotečky Adriatica.

delitko

24.9. Včera ve večerních hodinách Arcánek odcestoval se svými novými majiteli.

Podle nových zpráv se kluci postupně zabydleli ve svých nových domovech a daří se jim dobře. Adriatic už měl tu možnost se seznámit s vodou a vyzkoušel si dokonce jestli umí i plavat :-) Dokáže se postavit jakémukoliv velkému hafanovi a některé také pěkně prožene. Z Alwárka je velký mazlík a společník. Arcánek svou první noc zvládl na jedničku a prý vůbec nekňučel. Doufám, že i nadále nás budou páníčkové informovat, jak kluci rostou a jaké mají s nimi zážitky.

Naše stránky v brzké době prodělají nějaké menší úpravy, aby byly více aktuální.

delitko

9.9. Včera večer Adriatic odcestoval s novými majiteli.

delitko

7.9. Štěňátka podstoupili další dávku odčervení. Alwarek putoval k novému majiteli.

delitko

3.9. Vloženy nové fotečky borderčat

delitko

29.8. Malí mrňouskové podstoupili jak vyšetření očí na PRA, CEA s neg. výsledkem, tak zároveň i tetování.

delitko

28. 8. Štěňátka podstoupili svoje první očkování.

delitko

20.8. Vloženy nové fotky 5 týdenních štěňat.

delitko

14.8. Malí klučinové podstoupili druhou dávku odčervení.

delitko

11.8. Nové fotečky 4 týdenních mrňousků.

delitko

8.8. Do rubriky (Štěňata) bylo přidáno pár foteček 3 týdenních štěňátek.

delitko

5.8. Do rubrik jednotlivých brášků byly přidány nové fotečky.

delitko

1.8. Do všech rubrik týkajících se štěňátek byly vloženy nové fotečky 2 týdenních mrňousků.

delitko

30.7. Štěňátka podstoupili svou první dávku odčervení.

delitko

20.7. Do rubriky (Odchovy) byly vyměněny nové fotečky týden starých  klučinů.

delitko

18.7. Byly vloženy jednotlivé fotečky malých mrňousků do fotogalerie.

delitko

16.7. Vložena nová fotogalerie (rubrika Štěňátka). Postupně budou dodávány fotečky, jak kluci rostou a každý z nich bude mít zanedlouho svoji fotogalerii.

delitko

14.7. Štěňátka jsou na světě

Včera v odpoledních hodinách porodila naše Beruška 4 štěňátka, z toho 1 černobílou fenečku a 3 pejsky ( 2 jsou trikolorní a 1 černobílý). Bohužel fenečka, která na svět přicházela koncem pánevním jako první, byla příliš veliká a hlavička jí zůstala ještě v porodních cestách, ale už nejevila známky života. I přes veškerou snahu se mi ji už nepodařilo zachránit. Podrobnější informace a fotečky zanedlouho dodám na naše stránky.

delitko

11.7. Termín porodu se pomalu blíží, ale na naší Beatrix není nic znát, snad jen plnější bříško, které se za těch pár dní trošičku zvětšilo. Stále má zájem o veškeré dění kolem sebe. O míčky, které hypnotizuje, o veverky běhající v parku, kde chodíme na procházky, o pošťačku, na kterou číhá za popelnicí, o klacíčky, které neustále poponáší v domění, že ji budeme házet.... Dokonce i krásnou dřevěnou porodnici, kterou jsem ji vystlala ovčí kožešinou, abych ji nějak nalákala, nechává zatím bez povšimnutí. Občas se tam vystřídá Carnášek s Ezrouškem. No, nezbývá nám nic, než jen dále čekat na další dny.

delitko

3.7. Do fotogalerie (rubrika nezařazené) byly vloženy fotečky Aceho jak pase kačeny. Naší Beatrix zbývají dva týdny do porodu, zítra podstoupí další očkování na Herpes virus.

delitko

30. 6. - 1. 7.  IV. Beskydský pohár agility

Závodů agility se zúčastnil pouze Carnaby.

sobota:

Jumping 14. místo

LA2 4. místo

Agility 12. místo

součet za sobotu 12. místo

neděle:

Agility 11. místo

LA2 dis

Jumping 12. místo

součet za neděli 8. místo

celkový součet za sobotu a neděli 7. místo

delitko

25. 6. Naše zvířecí smečka se včera rozrostla o dalšího člena. Do naší rodinky přibyl sameček morčete plemene Coronet, jménem Unesco. 

delitko

21.6. Beatrix zbývají 3 týdny do porodu a je konečně na ni znát plnější bříško. Bližší informace ohledně štěňátek budeme postupně přidávat na naše stránky.

delitko

13.6. Máme potěšující zprávu pro ty, kteří by si rádi pořídili štěňátko z naší chov. stanice, že naše fenečka je březí. Sono vyšetření potvrdilo cca 4 - 5 embrií. Naše Beatrix je v naprosté pohodě, začala už konečně papat a vůbec si nepřipouští, že je březí. Stále ji zajímají jakékoliv aktivity, ale horko těžko jí člověk vysvětlí, že to teď nesmí. Zato, když je doma, to si dopřeje odpočinek i několik hodin.

delitko

6.6. Do fotogalerie (rubrika ostatní) byly vloženy momentky Carnyho a Ezra. Beatrix nám již delší dobu odmítá papat a je mlsnější čím dál víc. Do vyšetření nám zbývá již týden.

delitko

2. - 3. 6.  8. Mezinárodní mistrovství klubu BC Zbraslav u Brna

 sobota:

Carnaby 

LA2 16. místo

Jumping 27. místo

Speciální závod BC Jumping 23. místo

Ezro       

LA1 18. místo

Jumping dis.

Speciální závod BC Jumping dis.

neděle:

Carnaby 

Agility - nestartoval

Speciální závod Agility 35. místo

Tachyon trophy  Jumping 45. místo

Ezro       

Agility - nestartoval

Speciální závod Agility - nestartoval

Tachyon trophy Jumping 56. místo

Závod dvojic 30. místo

Do fotogalerie (rubrika agility) byly přidány fotečky z těchto závodů.

delitko

30.5. Do vyšetření ultrazvukem nám zbývá necelých 14 dní. Na naši Beatrix jsme zatím nezpozorovali žádné výrazné změny. Je sice více mazlivější a pohodlnější, ale naše Beika je občas i dobrá herečka. 

delitko

17.5. Do fotogalerie byly vloženy další fotky Beatrix a Ace od jeho majitelky Helgy.

delitko

16.5. Dnes slaví Carnaby svoje krásné 5 narozeniny, ke kterým mu přejeme hodně zdravíčka a spoustu elénu do dalších let.

Do fotogalerie (rubrika nezařazené) byly vloženy fotečky Ace a Beatrix z jejich námluv.

delitko

11. - 13. 5. Krytí v Německu

V pátek ráno, jsme se opět vydali na dalekou cestu za nápadníkem naší fenky Beatrix. Cesta nám ubíhala docela rychle a odpoledne jsme konečně dorazili za Acem. Tentýž den si dělala naše Beatrix z Aceho docela srandu, laškovala s ním, honili se ale k ničemu nedošlo. Bea byla po cestě hrozně unavená a jakmile se ocitla na pokoji okamžitě vyčerpáním usnula. V sobotu ráno Beatrix zjistila, že se jí docela Ace zamlouvá a tak ho začala provokovat. Hned jakmile jsme ji vypustili z auta ven, běžela za Acem, který byl ještě ve svém výběhu a zůstala před ním stát s ocasem na bok. Nakonec i sobota nebyla ta pravá, tak jsme zůstali do neděle s malou nadějí, že by si to mohla rozmyslet. V neděli to vypadalo tak, že bohužel pojedeme domů s nepořízenou, ale zázraky se dějí. Utekli spolu na louku, kde si byli jistí, že je nikdo neuvidí a abychom je nevyrušili, zůstali jsme tam, kde jsme byli a stačili udělat jen nějaký ten snímek. Opravdu si to vyřešili podle svého, aniž bychom jim museli nějak více pomáhat. Nyní jen můžeme doufat, že jejich psí láska přinese nějaké to ovoce v podobě malých borderčích uzlíčků, no necháme se překvapit ....

delitko

9.5. Dneska Beatrix podstoupila již druhý test na progesteron. Termín krytí se podle výsledku blíží a tak za fešákem Acem odjíždíme už v pátek, abychom jim umožnili dostatek času se opět poznat a zjistit, jak se věci vůbec mají. Tak nám držte palečky...

delitko

1. 5.  Agility  zkoušky Valašské Meziříčí

Ezro 2x dis

Carnaby 1x dis, 8. místo

Beatrix 2x dis

Mimo jiné dnes Ezroušek slaví svoje 3 narozeniny, ke kterým mu přejeme hodně zdravíčka, elánu a spoustu šťastně strávených chvil,  jak  se svojí psí smečkou tak i na závodech agility.

delitko

30. 4.   Skvělá zpráva:  Naše Beatrix včera začala konečně hárat a tak předpokládaný termín krytí vychází na příští týden. Naše fenka před krytím postoupí  jak očkování na herpes virus, tak i  progesteronový test, který určí přesnější datum pro krytí.

Všem známým přejeme příjemné prožití svátků jara, hodně sluníčka a stálý úsměv na tváři ...

Naše Beruška si stále dává na čas, nezbývá než jen čekat...

delitko

17. 3. Návštěva v Německu

V sobotu ráno jsme se vydali na dalekou cestu do Německa, abychom navštívili budoucího ženicha naší Beatrix. Cesta proběhla v naprostém pořádku a Beika to zvládla na jedničku. Než jsme dorazili do cíle, už z dálky jsme viděli pobíhat Ace a jeho kamarádku Sky, která i když oslavila letos 10 let, je ve vynikající kondici. Po příjezdu nás přišla přívítat majitelka Helga i se svým manželem a jejich dvě borderky.

Když jsme spatřili Ace na vlastní oči, byli jsme mile překvapení. Je to moc pěkný pes vyšší kohoutkové výšky, mohutnější postavy s ladným atletickým pohybem. Povahou je velice milý a přátelský, hrozně rád se mazlí a je pro každou legraci. Po domluvě s majitelkou Ace jsme se rozhodli, že oba hafany vypustíme na louku, kde je dostatek místa pro seznámení. 

Ace, který začal obíhat naše auto se domáhal, abychom naší Beatrix konečně pustili ven. Ze začátku jsme si nebyli zcela jistí, jak se naše Beika zachová, ale naše obavy se rázem rozplynuly. Když Ace spatřil Beatrix okamžitě se s ní chtěl seznámit a jeho majitelka měla co dělat, aby jej udržela. Oba dva byli vypuštěni na louku, kde se mohli dostatěčně proběhnout. Ace i Beatrix se začali nejprve navzájem očichávat a potom se jejich vzájemná sympatie změnila v dovádění a hrátky na honěnou. Ace nepřestával pronásledovat Beatrix a jeho majitelka nám sdělila, že podle toho, jak se Ace zajímá o naší fenku, brzo je znovu navštíme. Jelikož nám počasí moc nepřálo, stačili jsme udělat pár fotek a pomýšleli na zpáteční cestu. Ace byl smutný, že Beatrix odjíždí a byl rozhodnutý, že pojede s námi. Slíbili jsme mu, že zanedlouho s Beatrix opět přijedeme na návštěvu, která bude o něco delší. Se všemi jsme se rozloučili a vyrazili zpět k domovu.

Do rubriky (plánujeme) byli přidány fotečky Ace a Beatrix.

delitko

3. - 4.3. Ostravský Acana pohár

Po několika měsíční pauze jsme opět vyrazili na první závody v tomto roce. Naši hafíci byli tak natěšení a nedočkaví, že v některých bězích byli jak neřízené střely. Na závody zavítali jak závodníci ze Slovenska, tak i z Polska. I přesto, že konkurence byla docela veliká, jsme rádi, že i našim hafanům se podařilo podat takový výkon, který jim zajistil místo na stupních vítězů.

sobota:

Carnaby 1. místo agility

neděle:

Beatrix 12. místo agility, 2. místo jumping, 3. místo v nedělním součtu

Carnaby 18. místo agility

delitko

24.2. Na naše stránky byla přidána nová rubrika (Filípek). Stránečka je věnována našemu opeřenci, který nám přibyl před dvěma lety do naší smečky.

delitko

12.2. Do rubriky (plánujeme) byly přidány informace a fotky krycího psa Ace of Ness from the narrow lane.

delitko

10. 2. MVP Brno 

Carnaby V1, CAC, CACIB

Ezro V3

delitko

5.1. Do fotogalerie (rubrika pasení) byly přidány fotečky Carnabyho, jak pase ovečky a kozy.

delitko

28.1. Do fotogalerie (rubrika ostatní) byly přidány nové fotečky. 

delitko

19.1. Po nějaké době jsme se opět vydali na návštěvu ke známým na pasení oveček. Počasí nám sice nepřálo, ale našim hafanům, to vůbec nevadilo, byli  sice ušmudlaní, ale šťastní.

delitko

16.1. Do fotogalerie (rubrika agility) byly přidány fotečky z prvního lednového tréninku agi u nás na cvičáku.

delitko

14.1. Do fotogalerie (rubrika ostatní)  byly přidány fotečky, z víkendového pobytu v Loučni u Nymburka, kde měli naši hafani možnost si zařádit v nedalekém rybníce.

 
 
 


Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele