Novinky 2001 - 2002

A jsou tu Vánoce!!! Pod stromečkem našli naši hafíci spoustu dobrot a nových hraček.

22.11.2002 Beatrix slaví svoje první narozeniny, moc moc gratulujeme.

17.8.2002 Klubová výstava Brno:

Beatrix N

Carnaby VN1, BEST PUPPY

Přihlásili jsme se na první klubovou výstavu do třídy puppy a do třídy dorostu, jsme zvědaví jak se Cárnymu a Beice na výstavě bude dařit.

Beika úspěšně nahrazuje Cárnymu mámu a je vidět, že se z nich stává nerozlučná dvojka.

Dne 7.7. 2002 si odvážíme Carnabyho sebou domů.

Vybrali jsme si krásného pejska, který vypadá jak pandí mimčo. Podle chovatelky je to největší mlsoun, tak jsme zvědaví, jestli to zapůsobí i na naši Beiku, která není zrovna moc velký jedlík.

Co se týče jména vyhrálo jméno Carnaby.

Dne 16.5.2002 se Glare Bohemia Alké stává novopečenou mámou 5 černobílých štěňátek z toho 2 fenečky a 3 pejsci.

Po dohodě s paní chovatelkou jsme mohli navštívit její chov. stanici, kde nám byly poskytnuty veškeré možné informace ohledně chovu BC atd....

A tak jsme v očekávání, kdy se její fenečce narodí štěnda, ze kterých bychom si mohli vybrat další černobílé pandí mimčo.

Na jaře 2002 po dlouhém zvažování jsme si řekli, že Beice pořídíme kamaráda, se kterým by se v naší nepřítomnosti tolik nenudila. A tak začíná další etapa našeho pátrání, tentokrát po černobílém pejskovi.

Máme to štěstí, že jsme narazili na chovatelku, která má bohaté zkušenosti, jak v chovu, tak i v propagaci border collií ve sportu a samozřejmě i na výstavách.

Naší fenečce jsme dali jméno Beatrix. Doma na ní čekal proutěný košíček se spoustou hraček. Jakmile zjistila, že to všechno je pro ni a že si s tím vším může hrát, byla šťastná a spokojená. Svůj pelíšek si velice záhy oblíbila tak, že v něm trávila většinu času a stal se její jakýmsi útočištěm a skrýší, kde shromažďovala veškeré předměty a hračky, mezi kterými potom vyčerpaně usínala.

Dne 22.11.2001 se Biya Bohemia Alké stala podruhé maminkou krásných 8 černobílých štěňátek, z toho 5 feneček a 3 pejsci. Obavy, že nebude z čeho vybírat se nepotvrdily, právě naopak. Když jsme se poprvé přijeli podívat na naši budoucí psí společnici, nevěděli jsme která se nám líbí víc.

A tak jak se říká, že při výběru štěněte si má člověk dávat pozor, zda vůbec to vaše vytoužené štěňátko má o vás nějaký zájem je pravdivý, jenže ono se to lehce řekne, když u předem víte, že je to láska na první pohled, jste ztraceni.

A tak se stalo to, že i přes veškeré domluvy paní chovatelky jsme si 18.2.2002 odvezli malou uličnici sebou domů.

Aby nám nebylo smutno, tak jsme se na konci léta tohoto roku rozhodli, že si pořídíme nějaké štěňátko. Rozhodnutí padlo na černobílou fenečku plemene Border collie. A tak začíná naše pátrání ......Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio

© 2013 Artic shine. Tvorba stránek pro chovatele